۰
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷

فیلم زندگینامه فیلسوف چینی ساخته می‌شود

فیلم زندگینامه فیلسوف چینی ساخته می‌شود
کنفوسیوس مضمون یک پروژه سینمایی 22 میلیون دلاری به کارگردانی هو می می‌شود که در چین به خاطر ساخت مجموعه‌های تلویزیونی تاریخی شهرت دارد.
اسکرین دیلی اعلام کرد این فیلم را دو شرکت "دادی سنتری فیلم" و "چاینا فیلم گروپ" تهیه می‌کنند و چویی پو- چو تهیه‌کننده فیلم "ببر خیزبرداشته، اژدهای پنهان" یکی دیگر از تهیه‌کنندگان است.
فیلمنامه این پروژه را کان چان می‌نویسد که به تازگی فیلم "رد کلیف" به کارگردانی جان وو از او به نمایش درآمده است. داستان پروژه کنفوسیوس در مقطعی از چین روی می‌دهد که امپراتوری‌های کوچک در این کشور درگیر جنگ‌های طولانی بودند و قصه درباره تحول کنفوسیوس از معلمی ساده به یک فیلسوف و حکیم است.
سفر طولانی کنفوسیوس در سراسر امپراتوری‌های کوچک در شمال چین و 72 شاگرد او از دیگر موضوع‌هایی است که در این فیلم مورد توجه قرار می‌گیرد. بازیگر نقش فیلسوف چینی هنوز مشخص نشده، اما انتظار می‌رود یکی از بازیگران معروف این کشور مانند چن دائومینگ، ژانگ فنگی و پو کانزی در این نقش ظاهر شود.
فیلمبرداری پروژه کنفوسیوس از نوامبر آغاز می‌شود و قرار است اکتبر سال 2009 همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین به نمایش درآید. کنفوسیوس سال 551 پیش از میلاد متولد شد و او را بزرگترین حکیم چین نام نهاده‌اند.
کنفوسیوس یک سلسله قوانین برای رفتار جمعی هموطنانش و انبوهی از آداب و مقررات برای تهذیب خود آنها وضع کرد. هدف او القاء روح ادب و نزاکت دو جانبه میان انسان‌ها یود. آیین کنفوسیوس هنوز میان پیروانش در چین و تایوان زنده است. 
منبع:خبرگزاري مهر


Share/Save/Bookmark
نام شما

ایمیل شما
نظر شما *