۰
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۱

"فرهنگ فلسفه دکارت" در بازار

کتاب "فرهنگ فلسفه دکارت" ترجمه شد
کتاب "فرهنگ فلسفه دکارت" اثر جان کاتینگم به همت دکتر علی افضلی ترجمه و روانه بازار شد. 

. پروفسور جان کاتینگم ( John Cottingham ) ـ اهل انگلستان و متولد 1943 م. ـ استاد ممتازِ بازنشستة دانشگاهِ Reading در انگلستان است و سمت‌های علمی و اجرایی متعددی در مراکز گوناگون علمی و آکادمیک داشته است.

عمده پژوهش‌های فلسفی کاتینگم بر محور اوایل دوران فلسفه جدید، فلسفه دین و فلسفه اخلاق دور می‌زند و تا به حال بیش از 10 کتاب و نیز بیش از 80 مقاله در نشریات یا کتاب‌ها به صورت فردی یا با همکاری دیگران تألیف، ترجمه و یا ویرایش کرده است.

کاتینگم به زبان‌های لاتین، یونانی و فرانسه مسلط است و مهم‌ترین تخصص وی در فلسفه‌های جدید، فلسفه دکارت است؛ امروزه او از بزرگ‌ترین دکارت شناسان جهان به‌شمار می‌رود و یکی از آثار ارزشمند فردی و مستقل کاتینگم در فلسفه دکارت، کتاب «A Descartes Dictionary» است که کتابی مرجع در این زمینه به‌شمار می‌آید.

وی در این کتاب تمام واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی‌ای را که به نحوی به آموزه‌های علمی و فلسفی دکارت مربوط است، در قالب 143 مدخل به صورت الفبایی تنظیم و گردآوری کرده و نام هر یک از آثار دکارت را هم به صورت مدخل معرفی کرده است و در ذیل آن، اطلاعاتی سودمند درباره هر اثر به دست می‌دهد.
منبع : مهر

Share/Save/Bookmark
نام شما

ایمیل شما
نظر شما *